Kenia

Bezpieczeństwo w Kenii

Sezon wakacyjny to przede wszystkim czas relaksu, odpoczynku oraz dla wielu z nas niezaprzeczalna możliwość do spełniania marzeń i podróżowania po mniej lub bardziej oddalonych krainach. Jednym z trudniejszych do zrealizowania planów jest zdecydowanie podróż do krajów afrykańskich, co wiąże się z załatwianiem licznych formalności, znajomością przepisów i wykonaniem podstawowych szczepień. W związku z tym należy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy wymarzona wycieczka jest rzeczywiście warta tych wszystkich zabiegów. Jeśli odpowiedź będzie twierdząca nie pozostaje nic innego, jak zacząć działać.

Co należy wiedzieć udając się do Kenii?

Kenia to zdecydowanie kraj egzotyczny leżący nad Oceanem Indyjskim, który przyciąga turystów lubiących wyzwania i przygody. Wycieczka do tego państwa może okazać się naprawdę niezapomnianą podróżą życia pod warunkiem, że zastosujemy się do ścisłych zasad tu panujących.
Sam wyjazd do Kenii jest związany z załatwieniem licznych formalności, takich jak: zdobycie wizy pobytowej możliwe zaraz po przylocie na lotnisku w Nairobi, czy Mombasie.

Kwestią szczególnie poruszającą osoby wybierające się z podróżą do Kenii jest kwestia szczepień ochronnych. Obecnie, osoby mieszkające na terenie Europy, nie mają obowiązku okazania świadectwa o szczepieniu na żółtą febrę. Zasada ta ulega zmianie, w przypadku gdy mamy w planach udać się z Kenii do innych państw afrykańskich lub wjechać na jej teren z innego afrykańskiego państwa.

Osoby wybierające się do Kenii powinny jednak wdrożyć odpowiednią profilaktykę przeciwko malarii, gdyż na terenie państwa występuje wysokie, całoroczne zagrożenie tą chorobą. W Kenii, zwłaszcza na zachodzie kraju odnotowuje się niestety w dalszym ciągu zachorowania na cholerę, dlatego turysta powinien zachować szczególną ostrożność na to co je i pije oraz wyjątkowo dbać o higienę. Z tego powodu zaleca się spożywanie tylko i wyłącznie wody butelkowanej. Pamiętajmy, że na terenie państw afrykańskich istnieje również spore zagrożenie zarażenia wirusem HIV, dlatego należy unikać niebezpiecznych sytuacji mogących skutkować zakażeniem.

Bezpieczeństwo w Kenii

Czy Kenia jest bezpieczna? To pytanie zadaje sobie niemal każdy turysta chcący odwiedzić ten piękny, choć dziki kraj. Oczywiście, nikt nie da nam gwarancji bezpieczeństwa, jednak przestrzegając kilku prostych zasad znacznie ograniczamy wszelkie zagrożenia. O czym zatem powinniśmy pamiętać? Przede wszystkim turysta powinien unikać podejrzanych zbiorowisk i demonstracji, które bywają nieprzewidywalne i niebezpieczne. Naturalnie, takie zachowania jak samotne spacery po zmroku, czy wyprawy w teren na własną rękę stanowią na ogół poważne zagrożenie dla turystów. Dlatego też, zaleca się im zwiedzanie kraju tylko w grupach zorganizowanych lub w towarzystwie uzbrojonego strażnika.

Bezpieczeństwo w Kenii

W ostatnich latach w czołowych miastach Kenii zastraszająco wzrosła przestępczość, głównie na tle rabunkowym. W związku z tym, turyści powinni zachować czujność i starannie chować cenne przedmioty.

Choć kenijską ludność, zwłaszcza z terenów północnych, uważa się za bardzo przyjazną turystom, należy zachować dystans w kontaktach z kenijskimi dziećmi. Wśród tutejszej ludności panuje przeświadczenie o skłonnościach cudzoziemców do kradzieży dzieci, dlatego dla własnego bezpieczeństwa lepiej unikać z nimi bliższych relacji.

Podróż do Kenii może okazać się wspaniałym doświadczeniem, jeśli tylko zastosujemy się do wszystkich zasad tu panujących. Przed wycieczką warto poczytać i zapoznać się z tutejszymi zwyczajami, nawykami, problemami, co pomoże nam nie tylko należnie ocenić sytuacje nam zagrażające, lecz również głębiej przeżyć tę niezwykłą podróż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *