Kenia

Wycieczki do Kenii

Otwarte granice, tanie loty samolotowe, a także zmiany geopolityczne, sprawiły, że Polacy coraz częściej wybierają egzotyczne kraje na cel swoich wakacji. Nikogo już nie dziwią wakacje w Tajlandii, czy w Stanach Zjednoczonych. Aktualnie na celowniku znajdują nieznane dotąd kraje afrykańskie. Egipt, Tunezja, oraz Maroko już turystom nie wystarczają. Polacy, a także inni turyści swoje kroki kierują ku Sudanowi, Etiopii, Tanzanii oraz Kenii.

Chęć odkrycia tego co nowe, sprawia, że biura podroży w swojej ofercie posiadają coraz więcej możliwości odbycia wycieczek do krajów Afryki. W tym sezonie Polacy szczególnie „ukochali” sobie Kenię.

Kenia, należy do krajów Afryki Wschodniej. Państwo to położone jest bezpośrednio nad Oceanem Indyjskim, co czyni go świetnym ośrodkiem turystycznym. Pomimo odzyskania niepodległości w 1963 roku, miejsce to dopiero niedawno zostało odkryte przez ruch turystyczny.

Biura podroży z całego świata widząc potencjał ekonomiczny w Kenii – stworzyły wiele ofert dotyczących wakacji. Do najbardziej znanych możliwości, należą wakacje nad brzegiem oceanu w regionie Mombasy. Duża liczba hoteli, znajdująca się w tej okolicy jest projektu polskiego architekta, dlatego Polacy mogą w tym miejscu czuć się jak u siebie w domu. Ponadto jedna z atrakcji tj. Fort Jesus, posiada tablicę upamiętniającą osoby, które zostały zesłane na Syberię, a następnie uzyskały azyl w Kenii (wówczas, była ona kolonią brytyjską).

Fort Jesus Kenia

Decyzja o wyjeździe powinna być, jednak gruntownie przemyślana. Często oferowane wycieczki nie uwzględniają dodatkowych atrakcji. Dla osób aktywnych fizycznie, w tym przypadku o wiele lepszą opcją będą wycieczki objazdowe. Ich idea, polega na zwiedzeniu dużej liczby miejsc, oraz zatrzymywaniu na krótkie postoje w danym miejscu na góra 2- 3 dni. Część ofert zawiera możliwość zwiedzenia nie tylko najpiękniejszych miejsc Kenii, ale również Tanzanii. W tym przypadku należy jednak pamiętać o szczepieniu na żółtą febrę (jest ono obowiązkowe, przy wjeździe do Kenii z innego kraju afrykańskiego). Dodatkową zaletą, tego typu rodzaju podróży jest zapoznanie z obyczajami poszczególnych regionów Kenii.

Kenia wycieczka wypoczynkowa

Inną z możliwości, najczęściej wybieraną przez Polaków jest opcja wypoczynkowa. Mała liczba wycieczek, a także możliwość niezakłóconego plażowania nad Oceanem Indyjskim kusi wielu turystów. Opcja all inclusive jest dodatkowym plusem tego typu wyprawy. Bierne odpoczywanie posiada wielu fanów, dlatego biura podróży prześcigają się co rusz w ofertach wakacyjnych wyjazdów. Najpopularniejsze kierunki to nie tylko sama Mombasa, ale również Diani. Błękitna tafla oceanu, oraz ciepły piasek w 100 % odegnają całoroczne zmęczenie.

Decyzja o wyjeździe w tzw. sezonie, powinna być poprzedzona skrupulatnymi poszukiwaniami. Przed zakupem wycieczki, warto sprawdzić wiarygodność biura podróży w centralnym rejestrze podmiotów turystycznych. Zapewni nam to nie tylko pewność dotyczącą wiarygodności biura, ale również świadomość, że w przypadku ogłoszenia jego upadłości, zostaniemy sprowadzenie do Polski.

Jeżeli chodzi o wyjazdy Kenia last minute to jedna z najczęściej wybieranych opcji. Niższe ceny, a także dłuższe pobyty to coś na co Polacy chętnie wydają pieniądze. Również oferta przed- i posezonowa jest bardzo atrakcyjna pod względem ekonomicznym. W przypadku wyjazdu, do kraju takiego jak Kenia wycieczki fakultatywne powinny być dla nas możliwością poszerzenia swoich horyzontów, dlatego warto zdecydować się na ich wykup. Ciągła kąpiel w basenie, a także leżenie tzw. plackiem na plaży, jeszcze nikomu nie przyniosło nic dobrego.

Wyjazd do kraju afrykańskiego, nie musi być jednak podróżą zorganizowaną przez biuro podróży. Pragnąc zaoszczędzić, a także ustalić plan podróży dopasowany do naszych potrzeb- warto zorganizować samodzielną wycieczkę. Tanie loty sprawią, że będzie to łatwiejsze niż nam się wydaje. Najlepiej jednak wybierać miejsca, które są dobrze skomunikowane. Pomimo, dużego rozwoju Kenii, nadal należy ona do krajów o niskim PKB i dostępność transportu jest tutaj dosyć ograniczona. Do najpopularniejszych lotnisk należą te w Mombasie, a także stolicy kraju, czyli Nairobi. Nocleg, również warto zaplanować z wyprzedzeniem. Dostępność hoteli, ze względu na sezon może być ograniczona.

Kenia, to kraj jeszcze nie do końca poznany. Warto, wybrać się do niego zarówno w czasie sezonu, a także poza nim. Oferty biur podróży sprawią, że poczujemy się jak w raju- ciepła, oceaniczna woda i obsługa all inclusive to dobry pomysł dla osób pragnących odpocząć w słońcu. Lepszym wyborem, dla aktywnych będą wycieczki objazdowe, oraz samotne wyprawy. Kenia, jest otwarta dla każdego typu turystów, dlatego warto skorzystać z jej gościnności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *