Kenia

Malindi – Wybrzeże w Kenii

W ostatnich latach wśród Polaków znacznie wzrosło zainteresowanie egzotycznymi, zagranicznymi podróżami. Do czynników, które wpływają na popularność tego rodzaju wycieczek należy między innymi cena, która jest w zasadzie porównywalna z kosztem wakacji w Polsce. Miejscem, które ukochało sobie wielu zagranicznych turystów jest Wybrzeże Malindi w Kenii położone nad Oceanem Indyjskim, w samym sercu kenijskiego wybrzeża.

Kenia jest państwem bez wątpienia pięknym, ale też niebezpiecznym. Wybierając się w podróż do tego afrykańskiego kraju, turysta powinien zapoznać się z podstawowymi informacjami o jego kulturze, obowiązujących zasadach i zagrożeniach. Każdy turysta, który przekracza granice Kenii zobowiązany jest do wyrobienia wizy pobytowej, co możliwe jest tuż po przylocie na międzynarodowych lotniskach w Mombasie i Nairobi.

Informacjami, które szczególnie interesują przybywających do Kenii turystów są wiadomości dotyczące szczepień ochronnych. Obecnie, osoby przybywające do Kenii prosto z Europy nie są zobowiązane do okazania specjalnego zaświadczenia o szczepieniu przeciwko żółtej febrze, gdyż ryzyko zachorowania na nią w Kenii jest nikłe. Zasada ta nie obowiązuje jednak w innych państwach afrykańskich, zatem jeśli wprost z Kenii wybieramy się do innego kraju, szczepienie przeciwko febrze będzie konieczne. Niestety, na terenie Kenii w dalszym ciągu występują nowe zachorowania na cholerę, dlatego turyści powinny szczególną uwagę zwracać na to co jedzą, piją i ściśle przestrzegać wszelkich zasad higieny. Kategorycznie zabrania się picia wody z kranu. Zaleca się nawet używania wody tylko i wyłącznie butelkowanej, co jest drastycznym choć niezbędnym środkiem ostrożności.

Malindi

Wybrzeże Malindi wraz z miasteczkiem Malindi jest miejscem niezwykle malowniczym, do którego co roku przybywają całe rzesze zagranicznych turystów. Ze względu na niezwykłe bogactwo krajobrazu, piękne tropikalne plaże i najpiękniejsze rafy koralowe całe wybrzeże jest wysoce nastawione na turystykę. W związku z tym Malindi ma bardzo rozwiniętą i zróżnicowaną bazę noclegową. Znajdziemy tu liczne hotele, pensjonaty, wille, domki typu bungalow i domki all inclusive, wszystko dostosowane odpowiednio do wymagań turystów pod względem standardu i możliwości finansowych. Co zatem można robić na Wybrzeżu Malindi? Praktycznie wszystko, czego tylko dusza zapragnie. Można tutaj korzystać z uroku pięknych piaszczystych plaż, zażywać kąpieli zarówno morskich, jak i słonecznych, nurkować i oddawać się wszelkim sportom wodnym, w tym surfingowi i windsurfingowi. Najpiękniejsze plaże na wybrzeżu Malindi znajdują w trzech zatokach: Turtle Beach, Watamu Bay i Blue Lagoon. Miłośnicy nurkowania szczególnie ukochali sobie zatokę Watamu Bay, gdzie rafa koralowa ciągnie się tuż przy plaży.

Malindi Wybrzeże w Kenii

Malindi – urlop na wybrzeżu Kenii

Turyści spędzający urlop na wybrzeżu Malindi mogą również wziąć udział w licznych wycieczkach zorganizowanych, między innymi do: słynnych ruin Gedi, lasu Arabuko-Sokoke, Mombasy, Narodowego Parku Tsavo oraz na wyspy: Wasini, Manda, Pate.
Malindi jest doskonałym miejscem na egzotyczne wakacje w środku zimy, gdyż najcieplejszy okres tutaj przypada na luty i marzec. Zatem, jeśli chcemy przeżyć wyjątkową przygodę w tropikach, zapominając przy tym o szarej, nudnej zimie powinniśmy zdecydować się na urlop w Malindi.

Oczywiście przebywając w Kenii należy zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa. Tutejsza ludność, choć w większości przyjazna dla turystów, ma własne określone zasady, których należy przestrzegać. Ponadto, ostatnimi czasy zwłaszcza w większych miastach drastycznie wzrosła przestępczość głównie w zakresie rabunkowym. Dlatego też, od turystów wymaga się zachowania wszelkich środków ostrożności i starannego chowania cennych przedmiotów, aby nie narazić się na przykre doświadczenia. Niedopuszczalne są również samotne spacery po zmroku, nawet brzegiem plaży, czy wyprawianie się w głąb Afryki na własną rękę. Warto za to brać udział w wycieczkach zorganizowanych, dlatego że są względnie bezpieczne i nie wymagają zatrudniania osobistego uzbrojonego strażnika.

Urlop w Malindi zdecydowanie będzie czasem niezapomnianym, który wspominać będziemy do końca życia. Nie bez powodu wybrzeże przypomina turystom mały raj na afrykańskiej ziemi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *